هنر مجسمه سازی

مجسمه قو های پرنده و دختر مجسمه گالری شهرزاد اسدی

فهرست مطالب

مجسمه دختر تاجدار گالری شهرزاد
دختر تاجدار گالری شهرزاد

گالری شهرزاد 1001 دارای متنوع ترین طیف مجسمه ها را به مشتریان ارائه می دهد. مجسمه گالری شهرزاد با تکنیک های هنری پتینه آراسته می شوند. تندیس های گالری شهرزاد از جنس پلی استر می باشد. شما می توانید مستقیما  از قیمت مجسمه ها مطلع شوید و خرید مجسمه را انجام دهید.

با مراجعه به صفحه مجسمه و تندیس شما می توانید تندیس ها و مجسمه های گالری شهرزاد در سبک های متنوع مجسمه سازی را مشاهده و در صورت پسند به آسانی خریداری نمایید.

 

درباره هنر مجسمه سازی

مجسمه دختر عروسکی
دختر عروسکی

هنر مجسمه سازی از دیرباز تاکنون در تمدن های گوناگون از نقش و جایگاه خاصی برخوردار بوده است. این هنر به عنوان سندی از چگونگی تفکر، شیوه زندگی، آداب، رسوم و فرهنگ یک جامعه همواره مورد مطالعه مردم شناسان و جامعه شناسان قرار گرفته است. هنر در دوران معاصر نقش پررنگ تری در زندگی انسان پیدا کرده است زیرا در این دوران مساله هنر عمومی و زیباشناسی شهری مطرح می شود. حضور این هنر با فرم و ساختار بدیع در فضاهای مختلف شهری می تواند در بالابردن سواد بصری شهروندان و به لحاظ محتوا و ایجاد ارتباط عمومی موثر واقع شود. روند مجسمه سازی شهری را می توان یکی از شکل های مدرنیته و تجردگرایی در کشورها دانست.

مجسمه دختر پروانه ای
 دختر پروانه ای

تندیس آزادی واقع در آمریکا یک تندیس قابل قبول در این راستا است. تندیس آزادی که نام رسمی آن Enlightening The World (آزادی روشنگر جهان) است در ۱۸۸۶ میلادی به وسیله فرانسه به آمریکا هدیه داده شد. استیفن گراور کلیولند ریاست جمهوری وقت آمریکا، مجسمه آزادی را در محل فعلی آن، قرار داد. این تندیس با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته و در دست چپ یک لوح سنگی را که بر روی آن با شماره های رومی نوشته شده که نشانگر تاریخ استقلال آمریکا است.

مجسمه دختر صورتی گالری شهرزاد
مجسمه دختر صورتی گالری شهرزاد

 

زنجیر شکسته در پای او نماد آزادی و نشانه خوشامدگویی آمریکا به مهاجران و گردشگران است. باستان شناسان معتقدند این مجسمه نماد اسرار آمیزی از یک جریان مخفی دارد که بعدها نبض حیات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی جهان را به دست گرفت.

مجسمه بانوی عدالت
تندیس بانوی عدالت

 

 

تندیس بانوی عدالت نیز یک تندیس دیگر در تایید این سخن است. اساطیر روم زنی را ایزدبانوی (الهه) دادگستر گرفته‌اند و او را یوستیتیا Iustitia نامیده‌اند. یوستیتیا معمولاً چنین ترسیم شده است که شمشیری و ترازویی در دستان و چشم‌بندی بر چشم دارد. مجسمه بانوی دادگستر که زینت‌بخش کاخ‌های دادگستری در جهان است تلفیقی از ایزدبانوان رومی و یونانی، فورتونا با چشم‌بند، توخه از اساطیر یونان و نمسیس شمشیر به دست، می‌باشد.

بعد از سدهٔ ۱۵، بانوی عدالت غالباً با چشم‌بند مجسم شده است. چشم‌بند نمایانگر بی‌طرفی است، یعنی مرز و حدود در قضاوت باید بدون ترس یا طرفداری از فردی خاص با صرف‌نظر کردن از پول، ثروت، قدرت، شهرت یا هویت فرد باشد؛ عدالت بی‌طرفانه و با انصاف باید باشد.

اولین سکه‌های رومی بانوی عدالت را با شمشیری در یک دست و ترازویی در دست دیگر نشان می‌دادند ولی بدون چشم‌بند. بانوی عدالت عموماً بعد از سدهٔ ۱۵ به صورت “کور” نشان داده شده. در دست راست بانوی عدالت شمشیری است که رو به پایین است و نماد مجازات است. در دست چپ بانوی عدالت ترازوی سنجشی دیده می‌شود که نماد سنجش دلایل و مدارک هستند در هنگام قضاوت. ترازو و چشم‌بند با هم نماد این هستند که دلایل و مدارک به خودی خود و به اندازه ارزش خود باید سنجیده شوند.

مجسمه توپ طلا گالری شهرزاد
تندیس توپ طلا

یکی دیگر از کاربرد های تندیس در رساندن پیام های خاص در زندگی است مانند تندیس توپ طلا که نماد بهترین بازیکن سال جهان یا در واقع پر تلاش ترین فوتبالیست سال جهان است.

تا کنون افراد زیادی برنده توپ طلای فوتبال شده اند که در آن برهه بهترین هم بوده اند اما به طور موقت.در تاریخ فوتبال تنها دو نفر به صورت مداوم و برای چنیدین بار این توپ را برده اند که این دو نفر رونالدو و مسی هستند.

آیا این دو نفر با خوش شانسی یا اتفاقی این توپ را برده اند؟ پاسخ این سوال خیر است. هر دوی آن ها با تلاش و کوشش بی وقفه در راهی درست به این مهم نائل شده اند. در واقع این مجسمه تمثیلی از تلاش است که توپ را به رنگ طلا در می آورد.

جهت خرید مجسمه های گالری شهرزاد می توانید از طریق وبسایت و اینستاگرام گالری شهرزاد 1001 اقدام نمائید و در صورت عدم وجود محصول مورد نظر در سایت یا اینستاگرام می توانید از طریق اینستاگرام یا واتساپ 09358899345 سفارش خود را ثبت نمائید.

نقش مجسمه در دکوراسیون

مجسمه دختر طرح پارمیس
تندیس پارمیس

مجسمه در دکوراسیون فضای منزل یا محیط کار نقش بسزایی دارد. هر محیطی بسته به میزان فضایی که در اختیار شما می گذارد قابلیت استفاده از مجسمه را جهت بهبود زیبایی بصری فراهم می نماید. برای نمونه مجسمه دختر طرح پارمیس که یک مجسمه با ارتفاع یک متری است مناسب فضا هایی با مساحتی بیشتر از 50 متر مربع است که زیبایی و آرامش را به آن فضا می آورد. در این اثر هنری از چندین تکنیک پتینه و بهترین کیفیت رنگ استفاده گردیده است تا جلوه ای بی نظیر و تاثیر گذار در محیط اطراف شما داشته باشد.

 

سفارش و خرید مجسمه از نمونه های موجود در اینستاگرام گالری شهرزاد

شما می توانید از طریق فروشگاه هنری گالری شهرزاد 1001 و یا مشاهده اینستاگرام گالری شهرزاد تندیس های موجود در اینستاگرام را نیز سفارش دهید.

 

 

اشتراک گذاری
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین نوشته ها
جدیدترین محصولات
دسته بندی محصولات