هنر آبستره و نقاشی مدرن

تایلو نقاشی مدرن و هنر آبستره گالری شهرزاد اسدی

فهرست مطالب

بررسی نقاشی مدرن هنر آبستره

نقاشی مدرن هنر آبستره یا نقاشی سیال مانند یک زمین بازی از لذت های بصری است. در هنر آبستره، هنرمند می تواند دنیایی از رنگ و اندیشه ایجاد کند. هنرمندان، خلاقانه از شکل، رنگ، خط، بافت، الگو ها و فرآیند های گوناگون برای ارائه ایده ها و تحریک احساسات شاعرانه به شکلی خارج از قاعده های مرسوم استفاده می کنند.

نقاشی مدرن سیال می تواند در مورد هر یک از این عناصر یا ترکیبی از این عناصر باشد. تابلو نقاشی مدرن سیال توان بیان مفاهیمی که تئوری و بغرنج هستند و در حوزه ذهن و روح موجودند و نه در واقعیت بیرونی، را دارند  که در دیگر سبک های هنری نقاشی این توانائی را نمی توان یافت.

هنر نقاشی مدرن آبستره با استفاده از رنگ خالص، شکل و فرم، مفهوم خود را به نمایش می گذارد، بدون اینکه در داستان هایی که توسط اشیاء و مناظر بیان می شود، از بین برود. به همین ترتیب، این هنر می تواند احساسات را در یک مسیر نو و قدرتمند به طور مستقیم لمس کند.

تابلو رزین آبستره دریا
تابلو نقاشی مدرن رزین آبستره دریا

 

من در مورد هنر آبستره به عنوان یک موضوع در هنر و به عنوان یک سبک از هنر نگاه می کنم. در این صفحه من بر روی ویژگی های سبک هنر آبستره یا نقاشی سیال تمرکز می کنم.

اگر چه به نقاشی مدرن هنر آبستره به عنوان یک سبک عمومی از هنر به نام هنر غیرعملی نگاه می شود، اما سبک های بسیار مختلفی در این ژانر وجود دارد.

هر سبک هنر نقاشی مدرن آبستره به معنای خاص خود یا دستور کار خود می پردازد. علاوه بر این، هر هنرمند سبک شخصی خود را دارد. به عنوان مثال، برخی از هنرمندان از رنگ های مختلف استفاده می کنند، در حالی که دیگران از رنگ های کم استفاده می کنند. 

برخی از هنرمندان هنر آبستره  بسیاری از الگوهای و جزئیات را در اثر خود به کار می گیرند در حالی که دیگران فقط  بلوک های بزرگ را رنگ می کنند. برخی هنرمندان آبستره بر کشش و رانش فضای منفی و مثبت (و یا سایر ویژگی های رسمی) تمرکز می کنند، در حالی که دیگران بر قصه گوئی بصری تمرکز می کنند. به طور خلاصه، روش های مختلفی برای نگاه به نقاشی مدرن سیال وجود دارد!

 

هنر آبستره یا نقاشی سیال
تابلو نقاشی مدرن آب و آتش

فهرست مختصری از بسیاری از سبکهای مختلف این هنر عبارتند از: مینیمالیسم، اکسپرسیونیسم آبستره، هنر بومی، غیر عینی، نئوپلاستی، میدان رنگی، آبستره غزل گونه، انتزاع پس از نقاشی، ساختارگرایی روسیه، انتزاع هندسی و نقاشی اکشن .

برای بررسی یک نقاشی  سیال از نظر سبک، شما باید به  زمینه های زیر توجه داشته باشید:

شکل، رنگ، خط، بافت، الگوی، ترکیب و فرآیند.

هنر آبستره
تابلو نقاشی مدرن هنری آبستره

 

 

 

 

 

عنصر اصلی هنر آبستره و تابلو نقاشی مدرن

عنصر اصلی یکسان در میان تمام اشکال هنر آبستره این است که کار بی هدف  است. این به این معنی است که این آثار هنری عمدا شبیه چیزی به نظر نمی رسند. نقاشی سیال می تواند بر اساس یک شکل موجود در واقعیت باشد یا می تواند صرفا بر اساس تخیل باشد.

در هنر آبستره، فرآیند اغلب به همان اندازه مهم است (اگر مهم تر از تجربه هنرمند نباشد) که محصول نهایی مهم است. راه های بسیاری وجود دارد که یک هنرمند می تواند رنگ را به یک نقاشی سیال مانند نورد، مسواک زدن، پراکندگی، دمیدن، سوزاندن یا خیساندن رنگ بکار بندد. انگشت شستشو آنها ممکن است خشن و ناهموار باشد یا خوب و ظریف باشد.

آنها ممکن است کاملا به طور مستقیم کار کنند و نقاشی سیال یا آبستره را از بالای سر خود بسازند. یا ممکن است رویکرد پیش برنامه ریزی شده، قبل از قرار دادن قلم مو به بوم، دقیقا در جزئیات مشخص شود. علاوه بر این، هنرمندان می توانند شن و ماسه یا دیگر اشکال بافت را به بوم اضافه کنند تا ابعاد اضافه شده به آثار هنری ایجاد شود.

نمونه کار نقاشی مدرن سیال گالری شهرزاد در اینستاگرام ما.

نقل قول مردی که به عنوان اولین هنرمند آبستره در هنر غرب شناخته می شود، نقل شده است:

“از همه هنرها، هنر آبستره سخت ترین است. از شما می خواهد که بدانید چطور می توانید به بهترین نحو طراحی کنید که حساسیت بالایی برای ترکیب و رنگ دارید و شما شاعر واقعی هستید. این آخرین مورد ضروری است. “

واسیلی کاندینسکی

اشتراک گذاری
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین نوشته ها
جدیدترین محصولات
دسته بندی محصولات